رویداد بزرگ اپل و معرفی ساعت هوشمند اپل واچ ۴

ساعتی پیش کمپانی اپل میزبان خبرنگاران بسیاری در آمفی تئاتر استیو جابز در اپل پارک بود. طی این رویداد اپل به معرفی محصولات جنجالی خود پرداخت. با مانافون همراه باشید.

پس از پشت سر نهادن حواشی و اخبار منتشر شده درباره محصولات ۲۰۱۸ کمپانی اپل، سرانجام امشب شاهد معرفی رسمی این محصولات بودیم. اپل واچ ۴ اولین محصولی بود که طی این مراسم که در ساعت ۲۱ روز ۱۲ سپتامبر برابر با ۲۱ شهریور در آمفی تئاتر استیو جابز در اپل پارک برگزار شد، بصورت رسمی معرفی گردید.
ابتدا در سخنرانی کوتاهی تیم کوک، مدیر عامل اجرایی کمپانی اپل، درباره سیستم عامل ios  و افزایش کاربران این سیستم عامل صحبت کرد و نقطه قوت اصلی سیستم عامل ios را قابلیت شخصی سازی بسیار بالای این سیستم عامل معرفی کرد. سپس اولین محصول این کمپانی یعنی اپل واچ ۴ را معرفی کرد.

اپل واچ 4

معرفی اپل واچ ۴ :

اپل واچ ۴ دارای یک نمایشگر با لبه های کشیده و انحنایی خوشایند در فریم خود است که کشیده تر کردن این لبه ها سبب افزایش ۳۰ درصدی فضای نمایشگر شده است. بنابراین اپلیکیشن‌های بهتر با محتوای بیشتر و تصاویر بزرگ‌تری را میتوان در اپل واچ نسل ۴ تجربه کرد. نسبت به اپل واچ های گذشته ماژول‌های فیس‌ها نیز تغییر کرده اند. طراحی کلی ظاهری ساعت اپل تغییر چندانی نکرده اما بهینه‌سازی‌های انجام شده باعث شده‌اند که ساعت زیباتر به نظر برسد. باتری این ساعت نیز ارتقا یافته بنابراین اپل واچ ۴، ۱۸ ساعت کار می‌کند البته اگر به انجام ورزش در محیط‌های بیرونی بپردازید این زمان به ۶ ساعت کاهش می‌یابد.
کمپانی اپل برای این محصول خود از بلوتوث ۵ استفاده کرده است. همچنین اسپیکرهای اپل واچ ۴ نیز بصورت باز طراحی شده است که سبب بهبودد عملکرد آن میشود.

از دیگر مواردی که در اپل واچ ۴ بهبود یافته اند میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

  • بروزرسانی اپلیکیشن Breathe
  • بروزرسانی ژیروسکوپ تا بازه ی دو برابر
  • بروزرسانی شتاب سنج
  • اضافه شدن واچ فیس های پویا
  • تعویض محل قرارگیری میکروفون
  • استفاده از تراشه‌ی S۴

اپل واچ 4

اپل واچ ۴ حرکات دیگر ورزشی را نیز به مراتب بهتر و هوشمندتر تشخیص می‌دهد. اما قابلیت های حیرت انگیز اپل واچ به همین موارد ختم نمی شود. کمپانی اپل توسط این ساعت هوشمند امکانات بسیاری را برای ورزشکاران و افرادی که فعالیت های بیشتری دارند، ارائه میکند. اولین و مهمترین قابلیت این ساعت کنترل و بررسی ریتم ضربان قلب است. فرض کنید شخصی با بیماری قلبی از این ساعت استفاده می کند. زمانی که ضربان قلب فرد کاهش یا افزایش یابد ساعت این تغییرات را گزارش می دهد. یکی دیگر از قابلیت هایی که اپل واچ ۴ در این باره تماس با اورژانس در زمان نیاز است.

اپل واچ 4

دیگر قابلیت شگفت آور این ساعت زمانی نمود میکند که کاربر برخورد شدیدی با زمین داشته باشد. زمان در نظر گرفته شده پس از افتادن شدید از ارتفاع برای تماس با اورژانس یک دقیقه است. در این زمان ساعت بصورت پیش‌فرض پیشنهاد تماس با اورژانس را می‌دهد و اگر پاسخی به ساعت ندهید بصورت خودکار تماس برقرار می‌شود.

همچنین لازم به ذکر است که اپل واچ سری ۴ با نایکی پلاس سازگار است. این ساعت هوشمند با انواع بندهای استیل و طلایی برای کاربران عرضه میشود. سیستم‌عامل واچ او‌اس ۵ از ۱۷ سپتامبر در دسترس قرار می‌گیرد. و اپل واچ ۴ نیز با GPS در ۲۶ بازار مختلف در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. اپل واچ سری ۴ از ۳۹۹ دلار شروع می‌شود و نسخه‌ی سلولار ۴۹۹ دلار قیمت دارد.