تست صفحه اصلی

خوانندگان مانافون می‌دانند که شرکت کوالکام از بهترین تولید کنندگان پردازنده همراه در جهان است و به‌تازگی جدیدترین تراشه این شرکت برای ساعت‌های هوشمند با نام اسنپ دراگون Wear ۳۱۰۰ معرفی شده است که قرار است بهترین تجربه باتری را برای کاربران به همراه بیاورد.

کوالکام به‌تازگی از کوالکام به‌تازگی از جدیدترین تراشه خود برای ساعت‌های هوشمند رونمایی کرد. این تراشه درواقع نسخه به‌روز شده و جدیدتر اسنپ دراگون wear ۲۱۰۰ بود که بسیاری انتظارش را از مدت‌ها پیش می‌کشیدند البته با این تفاوت که تراشه یادشده با نام اسنپ دراگون Wear ۳۱۰۰ عرضه شده است.

البته اولین تلاش کوالکام برای ساخت تراشه‌های مختص گجت‌های پوشیدنی به اسنپ دراگون ۴۰۰ مربوط می‌شود که به‌هیچ‌عنوان عملکرد و باتری موردنیاز برای انجام وظایف یک پوشیدنی را در اختیار آن قرار نمی‌داد. سپس این کمپانی به عرضه Wear ۲۱۰۰ روی آورد. این تراشه ۳۰ درصد کوچک‌تر از اسنپ دراگون ۴۰۰ بود و به همین دلیل هم قابلیت طراحی نازک‌تر را برای تولیدکنندگان فراهم می‌کرد. همچنین مصرف باتری این تراشه نسبت به اسنپ دراگون ۴۰۰ کمتر بود و از فناوری ۴G LTE نیز پشتیبانی می‌کرد.

نسخه جدید این تراشه یعنی اسنپ دراگون Wear ۳۱۰۰ درواقع میراث دار Wear ۲۱۰۰ است اما در نقاط کلیدی به‌خصوص عملکرد طول عمر باتری بهبود یافته است که موجب می‌شود تا باتری دستگاه با توجه به کاربری‌های ساعت هوشمند تا یک هفته دوام بیاورد. این پیشرفت درواقع به دلیل برخورداری از معماری سیستمی است که نیاز به قدرت باتری بسیار کمی دارد و هسته‌های پردازشی آن نیز از نوع A۷ است.